• Elektromanyetik Alan Ölçümü ve Raporu
Elektrikli cihazlar elektromanyetik alan oluşturmaktadır. Enerji iletim hatları, trafolar, radar sistemleri, iletişim sistemleri, indüksiyon fırınları, kaynak makineleri , tıbbi cihazlar, mikrodalga fırınlar, elektrikli battaniyeler, buzdolapları gibi cihazlar elektromanyetik alan üreteçleridir.

Günümüzde teknolojinin gelişimi ile dünyanın doğal elektromanyetik alanına, insanlar tarafından meydana getirilen yapay elektromanyetik alanlar eklenmektedir. İnsanlar geçmişe nazaran daha fazla elektromanyetik alana maruz kalmaktadır.

Elektromanyetik alanların ölçümleri sonucunda maruziyet durumu belirlenmekte ve sınır değerler göz önüne alınarak durum değerlendirilmesi yapılmaktadır. Limit değerlerinin altında çıkan ölçüm sonuçlarına göre insan sağlığına zarar vermeyeceği kabul edilmektedir. Sınır değerler vücut sıcaklığını yaklaşık 1ºC arttıran elektromanyetik enerjinin zararlı ve 0,1ºC artışın ise zararsız olduğu kabul edilerek belirlenmiştir.
Unutmayın ki  ; 6331 Sayılı İşçi Sağlığı ve Güvenliği Kanunu, Madde 10(4) göre işveren, iş sağlığı ve güvenliği yönünden çalışma ortamına ve çalışanların bu ortamda maruz kaldığı risklerin belirlenmesine yönelik gerekli kontrol, ölçüm, inceleme ve araştırmaların yapılmasını sağlamalıdır.

Çetiner Mühendislik olarak tarafımızdan elektromanyetik alan öçümü ve raporlandırılması yapılmaktadır.
• Adres: Anafartalar Mah. Rüzgarlı Cad. No:18/45 Ulus/Ankara  • Tel & Fax: 0 312 384 26 80  • E-Mail: info@cetinermuhendislik.com

Copyright (c) 20
23 Çetiner Mühendislik