• Elektrik İç Tesisatı Kontrolü, Ölçümü ve Raporu
Elektrik tesisatının bakımsızlığı can kayıplarına ve yangına sebep olmaktadır. Elektrik tesisatlarının periyodik olarak kontrolü bu riskleri en az düzeye çekecek başlıca önlemdir.

Mevcut elektrik tesisatının yılda en az 1 ( bir ) defa kontrol edilmesi gereklidir.

Ayrıca elektrik tesisatlarında artık akım koruma anahtarları ( kaçak akım rölesi ) kullanılması hayati önem arz etmektedir. Artık akım koruma anahtarları tesislerde ayda bir mekanik olarak ve 6 ayda bir elektriksel olarak deneyleri yapılmalı, denetlenmelidir.

Tüm binalarda son devrelere 30mA kaçak akım rölesi, ana dağıtım panosuna selektif 300 mA veya toroidal kaçak akım rölesi tesis edilmelidir.

Kaçak akım koruma röleleri bulunmayan tesisatlarınıza acil bir biçimde uzmanlar tarafından keşif yaptırarak tesisatınızda ki bu önemli eksiğin giderilmesini sağlamalıdır.
Unutmayın ki  ; 6331 Sayılı İşçi Sağlığı ve Güvenliği Kanunu, Madde 10(4) göre işveren, iş sağlığı ve güvenliği yönünden çalışma ortamına ve çalışanların bu ortamda maruz kaldığı risklerin belirlenmesine yönelik gerekli kontrol, ölçüm, inceleme ve araştırmaların yapılmasını sağlamalıdır.

Çetiner Mühendislik olarak tarafımızdan termal kameralı elektrik tesisatı kontrolü , ölçümü ve raporlandırılması yapılmaktadır.
• Adres: Anafartalar Mah. Rüzgarlı Cad. No:18/45 Ulus/Ankara  • Tel & Fax: 0 312 384 26 80  • E-Mail: info@cetinermuhendislik.com

Copyright (c) 20
23 Çetiner Mühendislik