• Ankara EMO Doğalgaz Topraklama Yapımı, Ölçümü ve Raporu
Topraklama hattı her konuda öneme sahip olduğu gibi doğalgaz hatlarında da hayati önem taşımaktadır. Yeni binalar veya mevcut binalarda bulunan gaz borusularında da topraklama hattı olmalıdır.

Doğalgaz hatlarının topraklaması yapılırken ; ilk önce binanız da mevcut topraklama hattının olup olmadığı kontrol edilir. Topraklama hattı var ise yeterlilik seviyesinin belirlenmesi için ölçümü yapılır. Eğer topraklama yeterli ise doğalgaz hattına en kısa yoldan topraklama hattı çekilir. Eğer binanızda topraklama hattı yok ise derin topraklayıcı ( çubuk ) kullanılarak doğalgaz hattı topraklanır. Doğalgaz hattına topraklama hattının bağlantısı kaynak ile yapıldığından ek klemenslerinin korozyona uğrama riski ortadan kaldırılmaktadır. Doğalgaz hattı için var ise mevcut topraklama sistemin tercih edilmesinin nedeni, binanın temelinde yapılan topraklamanın sonradan çubuk ile yapılacak topraklamadan her zaman daha iyi direnç değeri vermesindedir.
Firmamız tarafından doğalgaz topraklaması,ölçümü ve raporlama hizmetleri yapılmaktadır. Firmamız Elektrik Mühendisleri Odası ( EMO ) tarafından SMM ve Topraklama Yetkilendirme belgelidir. Ayrıca tüm ölçü aletlerimiz kalibrasyon belgelidir.
• Adres: Anafartalar Mah. Rüzgarlı Cad. No:18/45 Ulus/Ankara  • Tel & Fax: 0 312 384 26 80  • E-Mail: info@cetinermuhendislik.com

Copyright (c) 2019 Çetiner Mühendislik