• Ankara BaşkentGaz Doğalgaz Topraklama Yapımı, Ölçümü ve Raporu
Topraklama hattı doğalgaz hatlarında hayati önem taşımaktadır. Yeni veya mevcut bütün binalarda gaz boruları toprak hattına bağlanmalıdır.

Doğalgaz hatlarının topraklaması yapılırken ; ilk önce binanız da mevcut topraklama hattının olup olmadığı kontrol edilir. Topraklama hattı var ise yeterlilik seviyesinin belirlenmesi için ölçümü yapılır. Eğer topraklama yeterli ise doğalgaz hattına en kısa yoldan topraklama hattı çekilir. Eğer binanızda topraklama hattı yok veya yeterli değilse derin topraklayıcı ( çubuk ) kullanılarak binanız ve doğalgaz hattınız topraklanır. Doğalgaz hattına topraklama hattının bağlantısı kaynak ile yapıldığından ek klemenslerinin korozyona uğrama riski ortadan kaldırılmaktadır. Doğalgaz hattı için mevcut topraklama sistemin tercih edilmesinin nedeni, eşpotansiyelin sağlanması ve bina temel topraklamasının sonradan yapılacak topraklamadan her zaman çok daha direnç değeri vermesidir.
Çetiner Mühendislik doğalgaz topraklaması , ölçümü ve raporlama hizmetleri hususunda BaşkentGaz ve EMO tarafından yetkili firmadır.
• Adres: Anafartalar Mah. Rüzgarlı Cad. No:18/45 Ulus/Ankara  • Tel & Fax: 0 312 384 26 80  • E-Mail: info@cetinermuhendislik.com

Copyright (c) 20
23 Çetiner Mühendislik